W niedzielę 28 czerwca w czasie Mszy świętej o godz. 11.30 pożegnaliśmy o. Dawida Furgała, który na mocy decyzji o. Prowincjała zmienia miejsce swojej kapłańskiej posługi opuszczając w ten sposób naszą parafię. We Mszy świętej, której przewodniczył o. Dawid uczestniczyła liczna rzesza parafian oraz dzieci, młodzież min. z grupy duszpasterskiej „Piwnica pod Franciszkanami”, młodzież ze szkoły, w której uczył katechezy, przedstawiciele Służby Liturgicznej Ołtarza, harcerze czyli te grupy, wśród których pracował o. Dawid.
W imieniu całej wspólnoty parafialnej pod adresem o. Dawida słowa wdzięczności za dwa lata kapłańskiej posługi dziękował o. Bronisław Staworowski – proboszcz naszej parafii. Szczególne słowa wdzięczności skierowali także przedstawiciele parafii, którzy doceniając każdy podjęty wysiłek dziękowali za gorliwą kaplanską posługę . Za mądre słowa i czas poświęcony każdemu kto go potrzebował, za otwarte serce i życzliwość, które pozostaną w pamięci.
O. Dawidowi życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz ludzkiej życzliwości w nowym miejscu kapłańskiej drogi.